Aktuální nabídka Ovocné stromy Rakytníky Asimina triloba Citrusové rostliny Drobné ovoce Kontakt

Hloh peřenoklaný (Crataegus pinnatifida)

Čínský velkoplodý hloh užívaný v zemi původu jako ovoce i lék. V Česku je to novinka a významné obohacení sortimentu rostlin pro upevnění zdraví.
více...

  • Kód produktu:1540

Více informací

Čínský velkoplodý hloh užívaný v zemi původu jako ovoce i lék. V Česku je to novinka a významné obohacení sortimentu rostlin pro upevnění zdraví.
Plody velikosti 3-4 cm se po snadném vypeckování suší nebo kandují jako normální ovoce. Chuť je nakyslá, daleko příjemnější než u našich hlohů. Plody lze dlouho skladovat i v čerstvém stavu, dozrávají v říjnu.
Jsou také podobně jako naše hlohy léčivé na choroby srdce, snižují krevní tlak. Keř dorůstá menších rozměrů, do 3m. Řezem může být udržen i v menším tvaru. Je beztrnný, velkolistý a společně s plody působí i velmi ozdobně. Není vůbec napadán padlím. Vhodný pro pěstování v nižších a středních polohách. Ve vyších polohách jen na teplých stanovištích. Ve dřevě je dostatečně mrazuodolný, problémem může být ve vyšších polohách vyzrávání plodů.

Podmínky pro pěstování:
nevyžaduje speciální ani vysoké hnojení, stačí pohnojení kompostem do jámy, mulčování kolem kmínku, případně přihnojení kompostem za několik let. Nenáročný na vláhu, snese i sušší polohy. Řez stačí jen pro zapěstování korunky, pak není nutný.

 

Rehmánie lepkavá (Rehmannia glutinosa) - Čínský náprstník Rehmánie lepkavá (Rehmannia glutinosa) - Čínský náprstník