Aktuální nabídka Ovocné stromy Rakytníky Asimina triloba Citrusové rostliny Drobné ovoce Kontakt

Kustovnice čínská (Goji) - plody dlouhověkosti

Kustovnice čínská Velkoplodá (Lyceum chinensis), keř roste v severních a západních oblastech Číny a Japonska. Kustovnice je keř, 3m vysoký. Květy vyrůstají jednotlivě nebo ve svazečcích na stopkách. Plodem, tzv. 'Goji'.
více...

  • Kód produktu:1240V-1

Více informací

Kustovnice čínská Velkoplodá (Lyceum chinensis), keř roste v severních a západních oblastech Číny a Japonska. Kustovnice je keř, 3m vysoký. Květy vyrůstají jednotlivě nebo ve svazečcích na stopkách. Plodem, tzv. 'Goji' nebo také 'Gou-Qi-Zi' , je červenooranžová bobule se sladkou specifickou chutí.
Semena jsou oranžově žlutá, uložená v lepkavém míšku. Zralé plody se sbírají v období letního slunovratu a po sběru se suší zásadně ve stínu. Pěstování kustovnice je v našich podmínkách velmi jednoduché. Objednané sazenice opatrně vyjměte z kontejneru, po vyhloubení jámy, zasadíme tak hluboko, jak hluboko byly v kontejneru.
Keře se pěstují velmi snadno. Nejlépe se jí daří na slunných lokalitách, na půdy není náročná a zálivku vyžaduje přiměřenou. Keř nevymrzá. Plody obsahují 18 druhů aminokyselin, 21 stopových prvků (Zn, Fe, Cu, Ca, Se, P atd.). Plody jsou nejbohatším zdrojem karotenoidů ze všech známých rostlin na zemi.
Nechybí vitaminy C, B1, B2, B6 a E. Plody v Číně, zvané kou-čchi, zná velmi dobře každý Číňan a určitě rád prozradí, že jsou vhodné především pro muže ve středních letech. Ale nejen pro ně. Plody údajně zpomalují stárnutí. A která žena by nechtěla být věčně mladá? Usušená kustovnice má tonizační účinky. Kůra kořene se používá jako podpůrný prostředek při zvýšené teplotě, při kašli, krvi v moči, diabetu, hypertenzi, vředech a abscesech.
Plody také zklidňují vzteklé, výbušné, rozbouřené povahy a prchlivé mrzouty. Používá se odvar z 6-12 g plodů ve dvou dávkách nalačno. Po vyluhování plodů v alkoholu vznikne 'lihový výluh nesmrtelnosti'. Žádná část rostliny nesmí přijít do styku s kovovými nádobami! Ve všech případech užívání následuje po 3 týdnech aplikace 1 týden pauza.
Skladujte v suchu při pokojové teplotě. Není určeno pro děti do 3 let! Uschovejte mimo dosah dětí!

(1 sazenice v květináčích)
Bakopa drobnolistá (Bacopa monnieri, Brahmi) Bakopa drobnolistá (Bacopa monnieri, Brahmi)