Aktuální nabídka Ovocné stromy Rakytníky Asimina triloba Citrusové rostliny Drobné ovoce Kontakt

Citrus limon 'VILLA FRANCA' (L.) Burm - Citrumelo

Šťáva zelenavě žlutá, pronikavě kyselá. Hlavní sklizeň v zimě, ale některé klony jsou remontantní.
více...

  • Kód produktu:2007VF

Více informací

Roubovaná rostlina
Výška kmínku: 15 cm
Celková výška rostliny: 25 - 40 cm
Stáří rostliny: 2 - 3 roky
Podnož: Citrumelo Swingle 4475
Objem kontejneru: 2 litry

 Pochází ze Sicílie, r. 1875 převezen na Floridu, později do Kalifornie, rozšířený je po celém světě, největší význam má v Izraeli, v ostatních oblastech jeho význam postupně klesá.
Strom vzpřímený, se silným vzrůstem větším než 'Eureka', vysokou plodností, remontantní, odolný vůči nepříznivým podmínkám jako jsou mráz, vysoké teploty a vítr. Habitem se podobá odrůdě 'Lisbon'. Koruna stromu je poněkud otevřená, v mládí trnitá, slabě olistěná, mladé výhony fialové. Plody středně velké (6-7cm, délka až 9 cm), hmotnost 160-220 g, v obdivuhodném množství, eliptické až protáhlé, velikosti podobné plodům odrůda 'Eureka', s krátkým krkem, s brázdičkou na apikální straně.
Oplodí slabé až středně silné, ve zralosti žluté, nesnadno loupatelné. Dužnina žlutá, jemná, velmi aromatická, má 9-10 segmentů a četná semena. Šťáva zelenavě žlutá, pronikavě kyselá. Hlavní sklizeň v zimě, ale některé klony jsou remontantní. V Indii málo úrodný, dožívá se nízkého věku. Je vhodný i pro pěstování v bytech, kde v zimě dobře drží olistění.
Citrus medica L. 'BUDHOVA RUKA' Citrus medica L. 'BUDHOVA RUKA'