Aktuální nabídka Ovocné stromy Rakytníky Asimina triloba Citrusové rostliny Drobné ovoce Kontakt

Citrus limon 'SIRACUSANO' (L.) Burm - Citrumelo

Roubovaná rostlina, Stáří rostliny: 2 - 3 roky, Podnož: Citrumelo Swingle 4475, Objem kontejneru: 2 litry, Pochází z Itálie. hodně kyselá (přes 6 %), obvykle 10 segmentů se silnějšími membránami, semen má hodně.
více...

  • Kód produktu:2830

Více informací

Roubovaná rostlina
Výška kmínku: 15 cm
Celková výška rostliny: 25 - 40 cm
Stáří rostliny: 2 - 3 roky
Podnož: Citrumelo Swingle 4475
Objem kontejneru: 2 litry

Pochází z Itálie, pravděpodobně vznikl pupenovou mutací z kultivaru 'Femminello' v oblasti jižně od Syrakus. Strom slabě až středně vzrůstný s hustou korunou do výšky, bez trnů, mladé výhony zelené s fialovým nádechem, květy bílé s fialovýmzabarvením, velmi produktivní, ale citlivý na mal-secco a poškození plodů větrem.
Plody eliptické, středně velké (130-160 g), báze zaoblená, špička mírně vystouplá a zaoblená, oplodí žluté, jemně zrnité, středně silné. Dužnina citronově žlutá, velmi šťavnatá a hodně kyselá (přes 6 %), obvykle 10 segmentů se silnějšími membránami, semen má hodně. Dozrává od října.
Klon 'Femminello Siracusano m 256' byl ozdraven mikroočkováním, klon 'Femminello Siracusano 2kr' byl vytvořen ozářením nucelárního pletiva gama paprsky Kobaltu 60, je vzrůstnější a s trny, oba jsou někdy uváděny jako samostatné odrůdy.
Citrus medica L. 'BUDHOVA RUKA' Citrus medica L. 'BUDHOVA RUKA'