Aktuální nabídka Ovocné stromy Rakytníky Asimina triloba Citrusové rostliny Drobné ovoce Kontakt

Citrus limon 'SICILY' (L.) Burm - Citrumelo

Dužnina šedavě žlutá, lehce zrnitá, velmi šťavnatá, silně kyselá, s dobrým aroma, šťáva čirá, má 12 segmentů a stejný počet středně velkých semen.
více...

  • Kód produktu:2007S

Více informací

Roubovaná rostlina
Výška kmínku: 15 cm
Celková výška rostliny: 25 - 40 cm
Stáří rostliny: 2 - 3 roky
Podnož: Citrumelo Swingle 4475
Objem kontejneru: 2 litry

Původně italská odrůda, pravděpodobně původem ze Sicílie, do USA dovezena r. 1875 generálem Sanfordem, pak její stopy mizí. Znovu objevena r. 1952 na starém stromu v Bearrs Grove nedaleko Lutzu na Floridě, přopomíná "Lisbon".
Strom velmi vzrůstný, trnitý, citlivý na chlad včetně raně dozrávajících plodů, které jsou oválné, podlouhlé, středně velké (6,5-8,5 cm), pravidelného tvaru, oplodí svítivě citronové barvy, tenké, hladké. Dužnina šedavě žlutá, lehce zrnitá, velmi šťavnatá, silně kyselá, s dobrým aroma, šťáva čirá, má 12 segmentů a stejný počet středně velkých semen.
Sklízí se od června do prosince, používá se k produkci šťávy a oplodí. Problém s pěstováním citroníků na Floridě je v tom, že při ponechání plodů až do úplné zralosti na stromech jsou plody příliš velké pro trh. Proto se sklízí v době, kdy mají potřebnou velikost, avšak jsou nezralé a musí dojít do zralosti při regulované teplotě a vlhkosti. Tato odrůda je jedinou v současnosti doporučovanou odrůdou vhodnou pro tento postup.

Citrus medica L. 'BUDHOVA RUKA' Citrus medica L. 'BUDHOVA RUKA'