Aktuální nabídka Ovocné stromy Rakytníky Asimina triloba Citrusové rostliny Drobné ovoce Kontakt

Kalísie voňavá (Callisia fragrans)

Nazývaná též Zlatý vlas, Domácí ženšen, Venušin vlas. Jako významná léčivka je známá 20-25 let. Robustní vytrvalá, pokojová rostlina dorůstající 50-100 cm. Původní vlast Kalísie je Mexiko a tropická Amerika.
více...

  • Kód produktu:1011

Více informací

Nazývaná též Zlatý vlas, Domácí ženšen, Venušin vlas. Jako významná léčivka je známá 20-25 let.
Robustní vytrvalá, pokojová rostlina dorůstající 50-100 cm. Původní vlast Kalísie je Mexiko a tropická Amerika. Má ráda vláhu, teplo a nepřímé sluneční světlo. Účinné látky jsou flavonidy, kvercetin, kampferol, fytosteroly, kyselina g-linoleová, vitaminy skupiny B,C, minerální látky, železo, vápník, chrom, bor, měď a selen.
Užívají se listy a oddenky. Stimuluje imunitní systém, pomáhá proti škodlivým mikroorganismům, užívá se při cukrovce, leukemii, rakovinových onemocněních, osteochondroze, chronické pankreatitidě, ženských nemocech, nemocech sleziny, žlučových cest, žaludku, tenkého střeva, zmenšuje otok průdušek u astmatiků. Šťáva dobře hojí rány, spáleniny a jiné kožní nemoci.
Obsahové látky v rostlině jsou velmi koncentrované – zvláště hlavní stvol. Je nutné dodržet přesné dávkování. Podrobný návod a recepty na užití bude přiložen.
(1 sazenice v květináči)
Pupečník asijský (Gotu kola, Centella asiatica) Pupečník asijský (Gotu kola, Centella asiatica)