Aktuální nabídka Ovocné stromy Rakytníky Asimina triloba Citrusové rostliny Drobné ovoce Kontakt

Citrus sp. 'SUNBURST' - Citrumelo

Roubovaná rostlina, Výška kmínku: 15 cm, Celková výška rostliny: 25 - 40 cm, Stáří rostliny: 2 - 3 roky, Podnož: Citrumelo Swingle 4475, Objem kontejneru: 2 litry
více...

  • Kód produktu:2009SU

Více informací

Roubovaná rostlina
Výška kmínku: 15 cm
Celková výška rostliny: 25 - 40 cm
Stáří rostliny: 2 - 3 roky
Podnož: Citrumelo Swingle 4475
Objem kontejneru: 2 litry

Kříženec hybridních odrůd 'Robinson' a 'Osceola' vytvořil jej Philip C. Reece v Orlandu na Floridě r. 1961, kde se stal významnou odrůdou, uvolněn r. 1979. Strom vzůstný, vzpřímený, bez trnů, vzpřímený, odolný vůči alternarii, brzy začíná plodit, ale má silný sklon ke střídavé plodnostizpůsobené i velkou úrodou.
Plody středně velké (5-7,5cm), ale nestejné velikosti, poněkud zploštělé, oplodí velmi dobře vybarvené, s tmavou červenooranžovou pigmentací, na přímém, slunci více do červena, takže se barvou podobá rajčeti, proto je pojmenovám v překladu 'Paprskz slunce', vybarvuje se dříve než jiné odrůdy. Slupka je tenká, měkká, kopíruje jednotlivé segmenty, mírně drsná, snadno se loupe, ale v malých kouscích, na vrcholu s radiálními brázdami a se silicemi.
Dužnina rovněž dobře vybarvená, šťavnatá (průměrně 42%), s velkým obsahem kyselin, má 11 - 15 dobře oddělitelných segmentů s tužší vláknitou membránou, semencový sloupek je dutý. Pro dosažení dobré chuti musí být pěstován v teplém až horkém podnebí jinak lépe vypadá než chutná, při opylení jsou plody kvalitnější. Dozrává v polovině listopadu o něco později než 'Robinson', při sklizni se musí stříhat. Při dlouhém ponechání na stromě půfnou, poškodit je muže ve zralosti i déšť. Je vhodný do horkých a vlhkých oblastí, kde by mohl nahradit klementiny. Na ponoži mandariny 'Cleopatra' jsou plody o něco menší.

Podobné produkty