Aktuální nabídka Ovocné stromy Rakytníky Asimina triloba Citrusové rostliny Drobné ovoce Kontakt

Citrus myrtifolia 'CHINOTO' - Citrumelo

Roubovaná rostlina, Výška kmínku: 15 cm, Celková výška rostliny: 25 - 40 cm, Stáří rostliny: 2 - 3 roky, Kultivar pocházející z jižní Číny, v Itálii je známý po řadu století, pěstuje se též v Alžíru a Izraeli pod názvem 'Harda
více...

  • Kód produktu:-8

Více informací

Roubovaná rostlina
Výška kmínku: 15 cm
Celková výška rostliny: 25 - 40 cm
Stáří rostliny: 2 - 3 roky
Podnož: Citrumelo Swingle 4475
Objem kontejneru: 2 litry

Kultivar pocházející z jižní Číny, v Itálii je známý po řadu století, pěstuje se též v Alžíru a Izraeli pod názvem 'Hardas'. Podle malíře Nimbuse byl pod názvem "Arancio della China" pěstován v medicejských zahradách již v 16. století. Agostino Del Riccio o něm napsal v r. 1595: "pomeranč z Číny vytváří malé rostliny jako španělská myrta". Ferrari jej popsal jako "Aurantium Sinense", J. Ch. Volkamer popisuje jeho celoroční pěstování v květnících, zmiňuje více klonů a nazývá jej "Arancio nano quasi agro" (málo kyselý malý pomeranč), "Arancio nana dolce" (sladký malý pomeranč), "Arancio da China nanino garbo" (líbezný malý pomeranč z Číny), "Arancio detto Pomin di Dama" (pomeranč zvaný dámské jablíčko) nebo "Aranzo Nanino da China" (malý pomeranč z Číny). Dekorativní rostlina malého až středního vzrůstu, keřovitého habitu, husté koruny, velmi plodná.
Odlišuje se svými drobnými, kožovitými a špičatými listy, které se podobají lístkům myrty; proto se také nazývá někdy "mortella" (Myrtus communis L.). Větve beztrnné s krátkými nódy, takže korunka je symetrická, kulovitá s hustým, tmavozeleným olistěním, mladé výhony do fialova, vysoce dekorativní. Remontantní, kvete hojně však především na jaře a na podzim. Drobné bílé květy ve velkém množství na nových i starých větvích vytvářejí jedinečný kontrast s tmavě zelenými listy. Jejich lahodná vůně je srovnávaná s planikou. Plody kulovité, průměr 3-5 cm, hmotnost 40-50 g, na pólech zploštělé, velmi ozdobné, běžně v trsech, vydrží na rostlině velmi dlouho, oplodí tmavě žluté až oranžové, v plné zralosti sytě oranžové.

Tangelo 'ORLANDO' - Citrumelo Tangelo 'ORLANDO' - Citrumelo