Aktuální nabídka Ovocné stromy Rakytníky Citrusové rostliny Drobné ovoce Růže Kontakt

Citrus delicosa 'AVANA TARDIVO DI CIACULLI' - Citrumelo

Pozdní italská odrůda, přirozená mutace základní odrůdy 'Mediterranean' objevená ve stejnojmenné oblasti blízko Palerma na Sicílii, v poslední době nejpopulárnější odrůda.
více...

  • Kód produktu:2825
Produkt je vyřazen z prodeje!

Více informací

Roubovaná rostlina
Výška kmínku: 15 cm
Celková výška rostliny: 25 - 40 cm
Stáří rostliny: 2 - 3 roky
Podnož: Citrumelo Swingle 4475
Objem kontejneru: 2 litry

Synonyma: Avana seedless, Avana Tardivo di Ciaculli SG, Ciaculi late, Tardivo di Ciaculli

Pozdní italská odrůda, přirozená mutace základní odrůdy 'Mediterranean' objevená ve stejnojmenné oblasti blízko Palerma na Sicílii, v poslední době nejpopulárnější odrůda. Má stejné charakteristické znaky, liší se jen o něco menšími zploštělejšími plody a pozdním dozráváním mezi únorem a dubnem. Kvete na jaře a je dosti odolná vůči nízkým teplotám.
Oplodí tenké, dobře loupatelné, tmavě oranžové. Dužnina je stejné barvy, ale sladší než u základní odrůdy, jemné chuti i aroma, segmenty malé, bez semen. Po této pozdní odrůdě je značná poptávka, protože je jedním z prvních druhů ovoce na jarním trhu. Plody na stromě vydrží bez ztráty kvality do dubna, takže je zajímavá i z hlediska okrasného. K prevenci střídavé plodnosti se doporučuje během ledna probírka plodů.

Citrus sp. 'FORTUNE' - Citrumelo Citrus sp. 'FORTUNE' - Citrumelo

Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.