Aktuální nabídka Ovocné stromy Rakytníky Asimina triloba Citrusové rostliny Drobné ovoce Kontakt

Citrus clementina 'FINA' (hort. ex Tanaka) - Citrumelo

Dužnina šťavnatá, velmi jemná, sladká s přiměřeným množstvím kyselin a se silným aroma typickým pro klementiny, má 9 segmentů. Plody mohou dlouho zůstat na stromě bez ztráty kvality.
více...

  • Kód produktu:2009FI

Více informací

Roubovaná rostlina
Výška kmínku: 15 cm
Celková výška rostliny: 25 - 40 cm
Stáří rostliny: 2 - 3 roky
Podnož: Citrumelo Swingle 4475
Objem kontejneru: 2 litry

Do Španělska se dostala r. 1925 pravděpodobně z Alžíru, takže zřejmě pochází z kultivaru "Commune", čemuž odpovídá i to, že bývá uváděna jako jeho klon a též její synonymní označení "Algerian".
Vytvořila naprostou většinu klementin ve Španělsku. Strom vzrůstný, velký, hustý a produktivní a přestože je relativně pozdní - až o 6 týdnů proti odrůdám "Marisol" či "Oroval", stále patří k nejkvalitnějším španělským odrůdám a požívá se na srovnání s ostatními kultivary. Nevýhodou jsou poměrně malé kulovité plody, průměrně 5-6 cm, hmotnost 80-100 g, proto se od jejího pěstování postupně upouští, oplodí má hladké, oranžové, středně silné, se zelenými skvrnami, při komerčním pěstování se na začátku sezóny používá etylén k plnému vybarvení.
Dužnina šťavnatá, velmi jemná, sladká, s přiměřeným množstvím kyselin a se silným aroma typickým pro klementiny, má 9 segmentů. Plody mohou dlouho zůstat na stromě bez ztráty kvality. Doporučuje se pěstovat jen v oblastech, kde klima umožní růst co největších plodů. Klon "Cadoux" či "Moroccan Cadoux" se pěstuje v Kalifornii, pochází z Alžíru a s největší pravděpodobností je s ní identický.

Podobné produkty