Aktuální nabídka Ovocné stromy Rakytníky Asimina triloba Citrusové rostliny Drobné ovoce Kontakt

Citrus clementina 'ARRUFATINA' (hort. ex Tanaka) - Citrumelo

Roubovaná rostlina, Výška kmínku: 15 cm, Celková výška rostliny: 25 - 40 cm, Stáří rostliny: 2 - 3 roky, Podnož: Citrumelo Swingle 4475, Objem kontejneru: 2 litry
více...

  • Kód produktu:2822

Více informací

Roubovaná rostlina
Výška kmínku: 15 cm
Celková výška rostliny: 25 - 40 cm
Stáří rostliny: 2 - 3 roky
Podnož: Citrumelo Swingle 4475
Objem kontejneru: 2 litry

Raná odrůda, vznikla r. 1968 spontální mutací odrůdy "Nules" v pěstitelském sadu Villareal u Castellonu de la Plana ve Španělsku, dozrává ale o 25 dní dříve.
Strom velikostí odpovídá klementině, je dobře vzrůstný, trnitý, v dospělosti může být beztrnný, má husté tmavě zelené olistění, brzy nastupuje do plodnosti.
Plody jsou poměrně velké (5,5-6,5 cm), hmotnost kolem 110-120 g, obvykle větší než "Oronules" a "Nules", ale menší než "Marisol", poněkud zploštělé, špička mírně propadlá, oplodí v plné zralosti intenzivně oranžové, téměř červené, ale vybarvuje se pomalu, je středně silné, přiléhavé, snadno loupatelné. Dužnina oranžová s křehkou strukturou, velmi šťavnatá, avšak z mladých stromů mdlá a méně šťavnatá vzhledem k její ranosti.
Není-li květ opylen cizím pylem, je bezsemená. Mladé stromy jsou méně úrodné než středozemní mandarina "Imperial", ale plody mají větší. Má pravidelnou, bohatou sklizeň, plody musí být stříhány. Při ponechání na stromě brzy pufnou.

Podobné produkty