Aktuální nabídka Ovocné stromy Rakytníky Citrusové rostliny Drobné ovoce Růže Kontakt

Citrus aurantifolia (Christm.) Swing. 'LA VALLETTE' - Citrumelo

Roubovaná rostlina, Výška kmínku: 15 cm, Celková výška rostliny: 25 - 40 cm, Stáří rostliny: 2 - 3 roky, Podnož: Citrumelo Swingle 4475
více...

  • Kód produktu:2831A
245 Kč
(1 ks včetně DPH)
ks

Více informací

Roubovaná rostlina
Výška kmínku: 15 cm
Celková výška rostliny: 25 - 40 cm
Stáří rostliny: 2 - 3 roky
Podnož: Citrumelo Swingle 4475
Objem kontejneru: 2 litry

Pravděpodobně přirozená mutace, která vznikla na Maltě, podle francouzských pěstitelů lemonajm, na rozdíl od ostatních kyselých lajmů však snáší pokles teploty k 0°C. Strom není příliš vzrůstný, spíše řídce rozvětvený, s malými trny.
Tmavě zelené listy menší, oválné, okraje mírně pilovité. Remontantní, velmi plodný, má malé bílé voňavé květy. Plody menší, vejčité až kulovité, s tenkým, poměrně hladkým oplodím a velmi šťavnatou dužninou. V chladných oblastech má v době vegetačního klidu sklon k opadávání plodů ihned po jejich vybarvení. Zajímavá z okrasného hlediska, ve Francii se hodně pěstuje v bytech.
Citrus aurantifolia 'WEST INDIAN' (Christm.) Swing. - Carrizo Citrus aurantifolia 'WEST INDIAN' (Christm.) Swing. - Carrizo

Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.